Acronis, DorukNet ile yaptığı iş ortaklığı ile Türkiye'deki bulut veri merkezini faaliyete geçirdi.

Acronis, DorukNet ile yaptığı iş ortaklığı ile Türkiye'deki bulut veri merkezini faaliyete geçirdi. Saturday, August 14, 2021

Acronis DorukNet İşbirliği Basın Duyurusu

İSTANBUL, Türkiye, 5 Ağustos 2021 – Siber korumada küresel lider olan Acronis, İstanbul’da bugün yeni bir Acronis Bulut Veri Merkezi’nin hizmete başladığını duyurdu. Acronis tarafından devreye alınan 111 yeni veri merkezinden biri olan Türkiye ayağı, daha büyük bir portföy oluşturmanın ilk adımı olarak görülüyor. Acronis, Türkiye ayağına ev sahipliği yapması için DorukNet’in İstanbul’da bulunan veri merkezini seçti. 1993 yılında kurulan DorukNet, Türkiye’de internet servislerini ilk sunan şirket olarak öne çıkıyor. Acronis Bulut Altyapısı, hizmet sağlayıcılara eksiksiz siber yedekleme sunarken koruma çözümleri yelpazesine erişim imkânı da sağlıyor. Ayrıca, servis sağlayıcıların müşterilerine daha hızlı erişim, sürekli veri kullanılabilirliği ve veri egemenliği/hakimiyeti sunarken onların yeni hizmetler geliştirebilmelerine imkân veriyor.

Araştırmalara göre, günümüzde her 39 saniyede bir, Web'de yeni bir saldırı gerçekleşiyor. Pandemi ve orman yangını endişelerinin yerel olarak körüklediği siber saldırıların artmasıyla birlikte, Türkiye'deki şirketler için en önemli öncelikler arasında veri uyumluluğu ile siber koruma hiç bu kadar yüksek talep görmemişti.

Acronis Bulut Veri Merkezlerinin küresel ağı halihazırda ABD, İngiltere, İsviçre, Fransa, Almanya, Japonya, Avustralya, Kanada, Singapur, Yeni Zelanda, Lihtenştayn, İspanya gibi ülkelerde yer alan veri merkezlerini kapsıyor. Acronis, Türkiye’de yer alan ilk ve tek tesisini, güvenilir bir iş ortağı ve Türkiye’nin lider telekomünikasyon ve ICT hizmetleri sağlayıcısı olarak ün yapması ve mükemmel coğrafi konumu nedeniyle, DorukNet’in İstanbul’da yer alan veri merkezinde barındırmayı seçti. DorukNet’in İstanbul Veri Merkezi, sunucu odaları, IT ve telekomünikasyon ekipmanlarını barındıracak şekilde, özel olarak tasarlandı ve mevcut modern Veri Merkezi Uzman Yönetim Sistemi sayesinde 365 gün 24 saat fiziksel tehditlere ve doğal afetlere karşı hassas iklimlendirme, yüksek güvenlik seviyesi sağlıyor.

DorukNet ile yapılan iş ortaklığı sayesinde, hizmet vermeye başlayan Türkiye'deki yeni veri merkezi ile yerel servis sağlayıcıların, kendi ülkelerinde müşterileri için iş açısından kritik verileri depolayabilecekleri bir konumu bulunuyor. Yönetilen hizmet sağlayıcılar (MSP'ler), Acronis Cyber Cloud platformu aracılığıyla sunulan tüm yönetilen bulut çözümleri ve siber koruma çözümlerinden de faydalanabiliyorlar.

Acronis Türkiye Satış Müdürü, Cüneyt ATINÇ, “Türkiye’de Acronis Bulut Veri Merkezine sahip olmak, iş ortaklarımızın bir süredir istediği bir hizmetti. Artık, her türlü sorunu çözmek için 365 gün 24 saat hazır bekleyen, küresel bir iş ortağı tarafından desteklendiklerini bilerek müşteri verilerini yerel olarak koruyabilirler. Küresel veri merkezleri ağımızla, artan veri koruma ihtiyacını karşılayabileceğiz ve hizmet sağlayıcılara ve onların müşterilerine en iyi siber koruma çözümlerimizi sunabileceğiz.” dedi.

DorukNet Genel Müdürü A. Gökhan Erkman, “DorukNet'in ana hedeflerinden biri, müşterilerine ve iş ortaklarına, ihtiyaçlarına yönelik 360 derece ve tam kapsamlı teknoloji çözümleri sunmaktır. Bunu başarmak için, çok yönlü uzmanlığımızı, dünya çapındaki en iyi teknoloji şirketlerinden bazıları olan ortaklarımızın bilgi birikimiyle birleştiriyoruz. Acronis ile yıllardır süren iş ortaklığımıza yeni bir sayfa eklemekten gurur duyuyoruz. DorukNet ve Acronis'in birlikte Türk işletmelerine siber güvenlik ihtiyaçlarını yönetmek için uygun ve güvenilir bir yol sağlayabileceğine dair güçlü inancım var” şeklinde konuştu.

Tüm Acronis Bulut Veri Merkezleri, kurumsal ve yasal düzenleyici gereksinimleri karşılamak üzere tasarlandı. Acronis Küresel Siber Zirvesi 2020'de duyurulan Küresel/Yerel Girişim, tüm veri merkezleri için küresel yönetim, coğrafi yedeklilik, yerel ortaklar için kontrol ve yerel bir felaket kurtarma içeriyor. Sonuç olarak, hizmet sağlayıcılar sürekli değişen uyumluluk, veri hakimiyeti/egemenliği ve performans gereksinimlerini karşılamakta herhangi bir sorun yaşamayacaklar.

Yeni veri merkezi aracılığıyla sunulan çözümler arasında yedekleme, olağanüstü durum kurtarma, yeni nesil kötü amaçlı yazılımdan koruma, siber güvenlik ve uç nokta yönetimi araçlarının benzersiz bir entegrasyonu olan Acronis Cyber Protect de bulunuyor. Bütün bu çözümler tek bir ekrandan yönetiliyor. Çözüm VB100  sertifikalı olup, benzersiz yetenekleri yakın zamanda Acronis Cyber Protect Frost & Sullivan'dan Veri Koruma için 2020 Yeni Ürün İnovasyon Ödülü'nü kazandı.

Tüm Acronis çözümleri, bir kuruluşun verilerinin, uygulamalarının ve sistemlerinin güvenliğini, erişilebilirliğini, gizliliğini ve özgünlüğünü sağlayarak Siber Korumanın Beş Vektörünü ele almak üzere tasarlandı. Aynı şekilde, Acronis Bulut Veri Merkezleri en yüksek düzeyde veri kullanılabilirliği, güvenlik ve emniyet sağlamak üzere tasarlandı; her tesis en son teknoloji ekipmanları ile en iyi operasyonel ve güvenlik kontrollerine sahip.

Acronis Cyber Cloud platformu aracılığıyla sunulan siber koruma çözümlerinin avantajları ve fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen hizmet sağlayıcıların aşağıdaki adresi ziyaret etmeleri önerilir: https://www.acronis.com/en-us/cloud/service-provider/platform

Bu yeni veri merkezi aracılığıyla sağlanan veri yönetimi hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen hizmet sağlayıcılar, marketing-RM-EU@acronis.com adresinden Acronis ile iletişime geçmeli veya https://www.acronis.com/cloud/data-centers  adresini ziyaret edebilir.

Acronis Cyber Cloud platformu aracılığıyla sunulan siber koruma çözümlerinin avantajları ve fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen hizmet sağlayıcıların aşağıdaki adresi ziyaret etmeleri önerilir: https://www.acronis.com/en-us/cloud/service-provider/platform

 

Acronis Hakkında

Acronis, modern dijital dünyanın güvenlik, erişilebilirlik, gizlilik, özgünlük ve güvenlik zorluklarını çözen entegre, otomatikleştirilmiş siber koruma sağlamak için veri koruma ve siber güvenliği birleştirir. Acronis, hizmet sağlayıcıların ve BT uzmanlarının taleplerine uyan esnek dağıtım modelleriyle, yenilikçi yeni nesil kötü amaçlı yazılımdan koruma, yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve uç nokta koruma yönetimi çözümleriyle veriler, uygulamalar ve sistemler için üstün siber koruma sağlar. Ödüllü yapay zeka tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma ve blok zinciri tabanlı veri doğrulama teknolojileriyle Acronis, buluttan hibrit ve şirket içi ortamlara kadar her ortamı, düşük ve öngörülebilir bir maliyetle korur.

2003 yılında Singapur'da kurulan ve 2008 yılında İsviçre'de kurulan Acronis'in şu anda 18 ülkede 33 lokasyonda 1.500'den fazla çalışanı bulunmaktadır. Çözümlerine 5,5 milyondan fazla ev kullanıcısı ve Fortune 1000'in %100'ü dahil 500.000 şirket ve üst düzey profesyonel spor takımları güvenmektedir. Acronis ürünleri, 150'den fazla ülkede 40'tan fazla dilde 50.000 iş ortağı ve hizmet sağlayıcı aracılığıyla sunulmaktadır.

DorukNet Hakkında 

1993 yılında kurulan ve Türkiye'de internet servislerini veren ilk şirket olan DorukNet, güçlü internet altyapısı ve bilişim sektöründeki 30 yıla varan tecrübesiyle iş dünyasına, iletişimdeki en yüksek kaliteyi ve güveni vermektedir. DorukNet, bugün gelmiş olduğu noktada, 30 bini aşkın kurumsal firmaya internet erişimi, veri merkezi, güvenlik hizmetleri ve ses hizmetleri sunmaktadır.

DorukNet 45.000 alan adını barındırmakta; 500 bini aşkın kurumsal e-posta hesabı, web barındırma, bulut bilişim servislerini kesintisiz olarak vermektedir. DorukNet'in sunmuş olduğu veri merkezi hizmetleri, Sunucu & Donanım Kiralama, Sunucu Barındırma, Bulut Bilişim Hizmeti & Bulut Sunucu Servisleri, Paylaşımlı Web Hosting, SSL, Alan Adı ve Lisans Kiralama Hizmetleri, Yönetilebilir Hizmetler’dir.

Aynı zamanda DorukNet, 5 yıl içerisinde pazar liderliğini yakalayan Wispotter markasıyla, 4000'den fazla lokasyonda kablosuz internet hizmeti sunmakta; Wispotter ile internete bağlanan 7 milyon kullanıcı bulunmaktadır.

 

<< Geri