Veri Şifreleme Nedir?

Veri şifreleme, verilerin izinsiz kişiler tarafından okunması, değiştirilmesi veya çalınmasını önlemek için kullanılan bir çözümdür.

Mobil cihazlar, bilgisayarlar veya diğer cihazlar arasında iletilen verilerin gizliliğini korumak için kullanılır. Verileri özel bir algoritma ile karıştırır ve hassas verilerin bilgisayar korsanları tarafından okunmasını engeller.

Veri Şifreleme Nedir?
Data at Rest

Data at Rest

Data at Rest veri şifreleme çözümü, verilerinizin erişilebilir olmasını ve kullanılmasını engeller, arşivlenmiş verilerinizi güvenle saklamanızı sağlar.

Data in Transit

Data in Transit

Data in Transit şifreleme çözümü, paylaşılan verilerinizi bir yerden bir yere güvenli bir şekilde aktarmanızı sağlayan tüm bileşenleri sunar.

Tokenizasyon

Tokenizasyon

Tokenizasyon veri şifreleme çözümü, hassas verilerinizin açık olarak kullanılmasını engeller. Veri Şifrelemenin Kullanım Alanları Nelerdir?

Veri şifreleme birçok farklı alan ve sektörde kullanılır. En çok kullanılan alanlar;

Veri Şifreleme E-Ticaret Kullanım Alanı

E-TİCARET

E-ticaret işlemlerinde müşterilerin kişisel bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerin güvenliği için veri şifreleme sık kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede müşterilerin bilgileri izinsiz kişiler tarafından ele geçirilmesi engellenir.

Veri Şifreleme Bankacılık Kullanım Alanı

BANKACILIK

Bankacılık sektöründe müşterilerin finansal bilgileri ve kişisel bilgilerinin gizliliği için veri şifreleme kullanılır. Bu sayede müşterilerin verilerinin güvenliği sağlanır.

Veri Şifreleme Hükümetler

HÜKÜMETLER

Hassas bilgilerinin güvenliği için hükümetler veri şifreleme yöntemlerini kullanırlar. Bu sayede hükümetlerin gizli bilgilerinin izinsiz kişilerin eline geçmesi engellenir.

Veri Şifreleme Özel Sektör Kullanım Alanı

ÖZEL SEKTÖR

Özel sektörde birçok farklı firma müşterilerinin bilgilerinin güvenliklerini sağlamak ve çalınmalarını engellemek için veri şifreleme yöntemlerini kullanırlar.

Veri Şifrelemenin Avantajları Nelerdir?

Veri Şifreleme ile Veri Gizliliği

VERİ ŞİFRELEME; VERİLERİN GİZLİLİĞİNİ KORUR

Veri şifreleme ile verilerinizin bilgisayar korsanları, dolandırıcılar veya izinsiz kişilerin eline geçmesi engellenir. Verilerin gizliliği korunur.

Veri Şifreleme ile Veri Güvenliği

VERİLERİNİZİN GÜVENLİĞİNİ ARTTIRIR

Verilerinizin şifrelenmesi, verilerinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer siber saldırılardan korur. Şifreli verilerin çalınması veya ele geçirilmesi halinde bile, verilerinizi çözmek için doğru anahtarı bulmak gerekir.

Veri Şifreleme yasal Yükümlülükler

YASAL UYUMLULUK

Şirketler ve kurumlar müşterilerinin veya kullanıcılarının verilerini korumak ile yasal olarak yükümlüdür. Veri şifreleme ile müşterilerinizin ve kullanıcılarınızın verileri yasal yükümlülüklere uygun olarak korunur.

Veri Taşıma Kolaylığı

VERİLERİN TAŞINABİLİRLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRIR

Verilerin şifrelenmesi verilerinizin taşınabilirliğini kolaylaştırır ve daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

yardım masası

Detaylı bilgi almak ister misiniz?

Şirketinizin ihtiyacına uygun bulut çözümleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bilgilerinizi bırakın, en kısa süre içerisinde sizi arayaylım.