7/24 altyapınızı izleyin, daha hızlı çalışın

BT altyapınızı PRTG altyapısıyla izleyin, sorunlara karşı bir adım önde olun.
 • icon

  Kolay kurulum

 • icon

  Esnek raporlama

 • icon

  Entegre teknolojiler

Her şeye hakim olun

PRTG altyapısıyla sunulan izleme servisi sayesinde, yaygın izleme protokollerinin tümü ve sertifikalı API'si sayesinde her cihazı, uygulamayı ve/veya servisi izleyebilirsiniz.

Hızlı kurulum

Bilişim altyapınızı ve sisteminizi 7/24 izlemek için günlere ihtiyacınız yok. PRTG altyapısıyla sunulan izleme servisi, kolay kurulum imkanıyla öne çıkıyor. Önceden tanımlı 250'den fazla sensörle, dakikalar içinde izleme altyapınızı oluşturabilirsiniz.

Anlaşılır arayüz

Yüksek güvenlik standartlarıyla dizayn edilen web arayüzüyle, portlarınızdan disklerinize kadar her tür ayrıntıyı rahatlıkla detaylı analiz edebilirsiniz.

Mobil uygulama desteği

PRTG altyapısıyla sunulan izleme servisi, IOS ve Android için sunulan mobil uygulama desteğiyle, hareket halinde uyarılarınızı denetlemeyi ve onaylamayı sağlar.

Büyük ortamlar için uygun

Tek bir sunucu yerine Enterprise çözümler ile izlemelerinizi yatak olarak ölçeklendirebilirsiniz. Farklı konumlarda yer alan ve/veya birbirinde ayrı konumlanan bir çok ağı aynı anda izleyebilirsiniz.

Entegre teknoloji 

Güncel teknolojilerinin desteklendiği, PRTG altyapısıyla sunulan izleme servisi SNMP, WMI, SSH, HTTP, XML, Rest API, Ping, SQL ve çok daha fazlası üzerinden BT altyapınızı izleyebilirsiniz.

Ayarlanabilir uyarılar

Anlık bildirimler, e-posta, sesli alarm ve/veya http isteklerini tetikleme ve benzeri 10'dan fazla hazır çözüm halinde uyarılara sahip olursunuz. Bunlara ek olarak SMS veya EXE dosyalarının çalıştırılmasını da desteklemektedir.

Sık sorulan sorular


Lisanslama seçenekleri, cihaz veya IP sayısı yerine sensör sayısına göre değişkenlik gösterir. Bir sensör, bir cihazda izlenen bir özellik olarak tanımlanmaktadır. Örnek olarak,

 • Belirli bir URL
 • Bir ağ bağlantısının trafiği
 • Bir anahtarın bağlantı noktası
 • Bir makinedeki CPU yükü
Desteklenen sensörler içerisinde yer alan her bir giriş, bir sensör olarak sayılır.

Yönlendiriciler, anahtarlar, sunucular, donanım, yazılım, işletim sistemleri, uygulamalar, sanallaştırılmış ortamlar, web siteleri, e-posta sunucuları, veritabanları, VoIP ve QoS, IPSLA, günlükler, olaylar, performans, NetFlow/IPFIX, sFlow ve jFlow, paket koklama, SNMP , WMI, sıcaklık, nem ve çok daha fazlası, yaklaşık 200 önceden tanımlanmış sensör tipi.

PRTG, optimum kullanılabilirlik sunmak için tasarlanmıştır. Tüm yazılımı (veritabanı ve web sunucusu dahil) 10 dakikadan daha kısa bir sürede kurabilirsiniz. Akıllı Kurulum, kullanımı kolay sürükle ve bırak harita düzenleyicimiz, kitaplıklar ve çoklu arayüz seçenekleri (web arayüzü, WIN GUI ve mobil uygulamalar) bir yöneticinin hayatını biraz daha kolaylaştıran şeyler arasındadır.

İzleme verileri genellikle düzenli aralıklarla meydana gelen çok küçük miktarlardaki verilerden oluşur. Testlerimiz, klasik bir veritabanının bu tür verilerin verimli bir şekilde depolanması için pek uygun olmadığını göstermiştir. Bu nedenle, verileri düz dosya biçiminde depolayan ve verileri izlemek için optimize edilmiş kendi veritabanımızı geliştirdik.

Diğer uygulamalar veya istatistikler için verilerinize ihtiyaç duymanız durumunda, izleme verilerini entegre API aracılığıyla istediğiniz zaman PRTG'den dışa aktarabilirsiniz.

PRTG, seçilen sensörler için günlük/haftalık/aylık/yıllık raporlar oluşturabilir (ve/veya saklayabilir). Raporları size e-posta yoluyla PDF olarak gönderilecek şekilde yapılandırabilir veya sabit sürücüde saklanmasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak, web tarayıcısında etkileşimli olarak (HTML formatında) bir rapor çalıştırabilirsiniz. Ayrıca raporların bir programa göre, örneğin her Pazartesi oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Farklı veri tabloları ve grafikleri içeren çeşitli şablonlar mevcuttur.

PRTG, çeşitli bildirim araçları sunar. En sık kullanılan yöntemler, diğerleri arasında e-posta veya SMS göndermek, yürütülebilir bir dosya başlatmak, SYSLog mesajları göndermek, ses çalmak veya Windows Olay günlüğüne giriş eklemektir. PRTG, Android ve iOS cihazlarına ücretsiz olarak anında iletme bildirimleri bile içerir. Ayrıca, bildirimleri programa göre yapılandırabilirsiniz, böylece siz (veya personeliniz) daha az önemli sunucuların arızaları için gecenin ortasında uyarılmaz. Bildirimler için, yalnızca bir sensör çalışmıyorsa değil, elbette belirli bir arabirimdeki trafik belirli bir süre boyunca bir sınıra ulaşırsa ve çok daha fazlası için sayısız koşul tanımlayabilirsiniz.

PRTG'de çeşitli hesap türleri vardır, örneğin "Salt Okunur" kullanıcılar ve "Okuma/Yazma"-Kullanıcılar. Ayrıca, hangi kullanıcıların onu görmesine veya düzenlemesine izin verildiğini kontrol etmek için her grup/cihaz/sensör için erişim haklarını yapılandırabilirsiniz. Bu ayarlar cihaz ağacında otomatik olarak devralınır, böylece her sensörün erişim haklarını ayrı ayrı düzenlemeye gerek kalmaz.

PRTG, sanallaştırılmış ortamları izlemek için ideal bir araçtır. Sanal ortamların güvenilirliğini ve kararlılığını sağlamak için hem ana bilgisayar donanımının hem de sanal makinelerin kapsamlı gerçek zamanlı izlenmesini sağlar. VMware, Hyper-V, Xen ve diğer sanal sunucuların ve hizmetlerin izlenmesini kolay hale getiren bir dizi yerleşik sensörle birlikte gelir.

Neler sunuyoruz?

Veri Merkezi Hizmetleri

İstanbul ve Antalya'da yer alan veri merkezlerimiz ile barındırmadan kiralamaya, yönetilebilir hizmetlerden izleme servislerine kadar ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetleri, uygun maliyetlerle kapsamlı biçimde sunuyoruz.

Erişim Hizmetleri

Şirketiniz için ihtiyaç duyacağınız internet servisleri, noktadan noktaya internet veya kablosuz internet erişimi gibi tüm servisler için anahtar teslim projeler sunuyoruz.

Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik taraması, anti virüs, genel çatı koruması... DorukNet, ihtiyacınıza dönük tüm güvenlik çözümlerini, kapsamlı biçimde anahtar teslim sunuyor.

Ses Hizmetleri

Numara tahsis ve taşıması, her yöne ses hizmeti veya çağrılarınız için, alternatif bir ses operatörü olan DorukNet'in uygun maliyetli ve kesintisiz ses hizmetleriyle tanışın.

BİZE YAZIN
info@doruk.net.tr
7/24 Müşteri Hizmetleri
DESTEK ALIN

Size yardımcı olmak isteriz.

İhtiyacınız konusunda emin olamadığınız noktalar mı var? Fiyat konusunda aklınıza takılan detaylar da olabilir.
Bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bunun için bizden hizmet almak zorunda değilsiniz.