Güvenlik Açıklarınızı Detaylı Analiz Edin

Acunetix teknolojisi ile gerçekleştirdiğimiz, web siteniz ve web uygulamalarınızdaki güvenlik açıklarını tarar çok detaylı analiz ve gelişmiş raporlar ile güvenlik açıklarınızı öğrenin.

Web Güvenliği Taraması - Verilerinizi Koruyun - Güvenlik Açıklarınızı Detaylı Analiz Edin

Zamandan Tasarruf Edin

Acunetix teknolojisi ile gerçekleştirilen taramalar, manuel olarak gerçekleştirilen web taramalarına göre çok daha kısa sürede sona erer. Böylece zamandan tasarruf edersiniz ve raporlarınız daha hızlı bir şekilde alırsınız.

Web Güvenliği Taraması - Verilerinizi Koruyun - Zamandan Tasarruf Edin

Verimliliğinizi Arttırın

Web sitenizin ve web uygulamalarınızın güvenliği için BT altyapısı satın alma, altyapı bakımı gibi maliyetlerden kurtulun! Uzman personel istihdam etme ihtiyacınız olmadan DorukNet mühendisleri tarafından hazırlanan Web Güvenliği Tarama raporları ve ihtiyacınıza uygun çözümler ile güvenlik açığı sorunlarınızı engelleyin, internet tehditlerine karşı online varlıklarınızı koruyun.
Web Güvenliği Taraması - Verilerinizi Koruyun - Verimliliğinizi Arttırın

Web Taraması Rehberi

Accunetix altyapısı ile web güvenliği taraması ve tarama sonucunda DorukNet mühensilerinin sunmuş olduğu gelişmiş raporlama hakkında bilgi almak için Web Taraması Rehberimizi indirin.
Web Güvenliği Taraması - Verilerinizi Koruyun -  Web Taraması Rehberi

Web Güvenliği Taraması Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

WEB GÜVENLİĞİ

Web siteleri ve uygulamaları, 7/24 herkese açık ve kolay erişilebilir durumdadır. Korsanlar için SQL Injection, Cross Site Scripting, Directory Traversal Attacks, Parameter Manipulation, Authenticaton Attacks, Directory Enumeration ve benzeri bir çok exploit saldırılar için kullanılmaktadır. Sitenizi veya web uygulamanızı benzer bir test ortamı için hazırlayıp, güvenlik açıklarınızı periyodik olarak kontrol edebilirsiniz.

SMART SCAN

Bir çok web sitesi ve web uygulaması, aynı veya benzer şablonlara dayanan sayfalar ve arayüzle oluşturulur. Aynı şablonlar, genellikle aynı potansiyel güvenlik açıkları anlamına gelmektedir. Bu nedenle tarama önce, benzersiz sayfa ve arayüzlerden başlar.

VULNERABILITY MANAGEMENT

Acunetix altyapısıyla sunduğumuz DorukNet Web Güvenliği Taraması ile bir çok güvenlik açığını kontrol eder ve web uygulamalarınızı denetleyen otomatik bir test aracı kullanırız. Bu sistem, Javascript, AJAX veya Web 2.0 web uygulamalarını da içeren hazır/özel web sitelerini/uygulamalarını analiz etmek için güçlü ve benzersiz biçimde tarar.

DEEP SCAN

Günümüzde karmaşık HTML5 ve JavaScript tabanlı web uygulamaları ve web siteleri kullanılmaktadır. Chromium Engine tabanlı derin tarama teknolojisi, etkili biçimde yeni platformları tarayabilir, otomatik olarak en popüler JavaScript çerçevelerini tanımlayabilir.

ACUSENSOR TEKNOLOJİSİ

Benzersiz AcuSensor teknolojisi, daha fazla false positive üretmenizi sağlayan ve diğer tarama araçlarına göre daha fazla güvenlik açığı tanımlanabilen bir teknolojidir. Bu sayede, güvenlik açığının tam olarak kodunuzun neresinde olduğunu görebilir ve ek hata ayıklama bilgilerini görebilirsiniz.

NETWORK SCANNER

Web sitesi denetiminin bir parçası olarak, çevrimiçi sürümde, web sitesinin barındırıldığı sunucunun ağ güvenliği denetimi yürütülür. Sistemde bir bağlantı noktası taraması çalıştırılır, taranan sunucuda çalışan tüm hizmetler tanımlanır. Bu sayede tespit edilen hizmetlere ait işletim sistemi ve yazılımı da raporlar.

MALWARE DETECTION

Google ve Yandex'ten sağlanan güvenli tarama veritabanları kullanılarak, kötü amaçlı bağlantılar da raporlanabilir. Windows Defender ve Linux ClamAv desteğiyle birlikte indirilen tüm komut dosyalarını, kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar.

EN HIZLI TARAMA MOTORU

C++ ile derlenen tarama motoruyla çok daha hızlı çalışmaktadır. Minimum sayıda istek kullanır, ağ ve sunucu yükünü azaltır.

Web Taraması Neden Önemlidir?

Web Sitelerine 7/24 Erişilebilir

Web siteleri ve web uygulamarı 7/24 erişilebilir durumda olduğu için saldırganlar da web sitelerine 7/24 erişebilirler ve saldırı gerçekleştirebilirler.

Firewall ve SSL

Firewalls ve SSL sertifikaları web uygulamalarına karşı hiçbir koruma sağlamazlar.

Müşteri Veri Tabanı

Web uygulamalarının genellikle müşteri veri tabanları gibi arka uç verilerine doğrudan erişimi vardır.

Web Uygulamaları Saldıralara Karşı Hassastır

Çoğu web uygulaması özel olarak üretilmiştir ve bu nedenle hazır yazılımdan daha az derecede test içerir.Sonuç olarak, özel uygulamalar saldırılara karşı daha hassastır.

Bilgisayar Korsanlarının Erişimi

Web sitenize veya web uygulamalarınıza bir saldırı düzenlendikten sonra güvenlik duvarınız yeniden yapılandırılmış olsa bile bilgisayar korsanlarının arka uç erişimi tamamen ortadan kaldırılamayabilir.

Güvenlik Tehditleri

Ağ güvenlik duvarınız web siteniz ve web uygulamalarınızı saldırılara karşı koruma sağlamaz. Bu nedenle, web uygulamalarınızı istisnai güvenlik açıkları açısından düzenli ve tutarlı bir şekilde denetlemeniz zorunludur.

Şirketinize Değer Katan Çözümlerimiz

Siz şirketinizin hedeflerine odaklanırken online varlıklarınızı biz koruyalım.

Ağ Taraması

Verilerinizi periyodik biçimde, olabilecek tüm güvenlik açıklarına karşı kontrol edin, raporlayın.

Siber Koruma

Entegre siber koruma ile yedeklemenizi modern hale getirin.

S3 Depolama

%100 AWS S3 Uyumlu Nesne Depolama Çözümü

DorukCloud

DorukCloud ile online varlığınızı buluta taşıyın.

Web Güvenliği Taraması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağ güvenliği taraması kimler için uygundur?

Ölçeği ne olursa olsun, web siteleri üzerinde uygulamalarını çalıştıran ve ağ sistemi üzerinden verilerini yöneten tüm şirketler, periyodik olarak ağ ve web güvenliği taramalarını yaptırmalıdır.

Haydi Başlayalım!


İhtiyacınıza en uygun planı belirlemek yardımcı olmak için hazırız.

Şimdi bilgilerinizi bırakın ve sizi en kısa sürede arayalım.