Bilgi Bankası

Acronis Cyber Protect Cloud Backup Scan for Malware Planı Oluşturma

Acronis Cyber Protect Cloud Backup Scan for Malware Planı Oluşturma

Yedekleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma, modern bir uç nokta güvenliğinin (end point security) en önemli iki temel parçasıdır. Kötü amaçlı yazılım taraması genellikle bir yedekleme yapmadan önce yapılırken, kötü amaçlı yazılımın yedekleme sırasında içeri sızabileceği birçok durum olabilir. Bu ortalama bir kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümünün sınırlı algılama yetenekleri nedeniyle veya kötü amaçlı yazılımdan koruma taramasından önce bir yedekleme yapıldığından kaynaklanabilir.

Acronis Cyber Protect Cloud tüm disk yedeklerini güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımların bulaşmalarına karşı tarayabilir, böylece geri dönüşlerinizi daha güvenli bir şekilde malware free yapabilirsiniz.

Not: Dosya tabanlı yedeklemeleri için henüz bu tip bir tarama yapılamamaktadır.

Tarama planı oluşturmaki için Acronis Cyber Protect Cloud yönetim portalınıza giriş yapın, sol araç çubuğundaki PLANS/PLANLAR menüsünü açın ve Backup Scanning linkine basıp sol üst köşeden Plan Create/Plan Oluştur linkine basın.

Sırasıyla yapacağınız taramaya vereceğiniz isim, taranacak cihaz ve/veya disk bilgilerini belirti ve taramayı oluşturun.

Tarama için plan oluşturuldu.

Dikkat ederseniz tarama için herhangi bir süreyi zamanlayamadığınızı göreceksiniz, Acronis Cyber Protect Cloud bunu kendi yönetecektir.

 

İşlem başladığında veya kontrol etmek istediğinizde genel olarak veya ilgili tarama tanımı içersinden Activites kısmından kontrol yapabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için bu makaleye bakabilirsiniz.

Geri bildirim

Bu makaleyle ilgili bir sorun bulursanız ve/veya hizmetlerimizden herhangi birini nasıl iyileştirebileceğimize dair bir fikriniz varsa, info@doruk.net adresine bir e-posta gönderin.

 

 

 

  • Malware Scan, Acronis Cyber Protect Cloud, Backup Malware Scan
  • 231 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?