Let's Encrypt SSL Nedir?

Let’s Encrypt, kâr amacı gütmeyen ve Internet Security Research Group tarafından desteklenen ücretsiz SSL sertifikası servisidir. Let’s Encrypt’i cPanel ve Plesk Panel üzerinden tek tıkla kolayca kurabilirsiniz.

Let’s Encrypt ücretsiz SSL sertifikasını yükledikten sonra her üç ayda bir yenilenir. Özellikle Google’ın SSL sertifikası olmayan web sitelerini “Güvensiz” olarak işaretlemeye başlamasının ardından önem kazanmıştır. Let’s Encrypt ile web sitenizi http’den https’e geçerek ziyaretçilerinize daha güvenli bir web sayfası deneyimi yaşatabilir, sitenizin Google arama sonuçlarında yükselmesini sağlayarak organik trafiğinizi arttırabilirsiniz.

 

Let's Encrypt SSL Nasıl Kurulur ?

Kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Ürün / Hizmetler kısmı üzerinden SSL kurulumu yapmak istediğiniz barındırma paketinizi seçiniz.

Ürün detayları sayfasında yer alan One Click Login bölümünden Plesk panelinize giriniz. Plesk panelinde yer alan SSL/TLS Certificates butonuna tıklayınız.

Açılan sayfanın en alt kısmında bulunan Install butonuna tıklayarak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

 

 

Kurulum için sistem tarafından otomatik olarak doğrulama amaçlı DNS bölgeniz üzerine bir TXT kaydı girilecektir. Kayıt global olarak çözümlenmeye başladıktan sonra devam butonuna basmanız gereklidir.

* Otomatik girilen kaydını DNS bölgenizden kontrol ediniz. Mevcut DNS Zone içerisinde bu kayıt bulunmuyorsa TXT türünde elle girişini yapınız.

 

Web sitenize Let's Encrypt SSL kurulumu tamamlanmış olacak ve tarayıcılar üzerinde "Güvenli " uyarısı belirecektir.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu? 298 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar: (1059 Oy)