Bilgi Bankası

ÖNEMLİ : Name Server Güncelleme Duyurusu

Değerli Müşterilerimiz,

31.03.2024 Pazar günü itibariyle, ns1.webkontrol.doruk.net.trns2.webkontrol.doruk.net.tr  Name server'lar(ad sunucuları) kapatılacaktır. 

Alan adınızın DNS bölgesinin nerede barındırıldığını görmek için https://doruk.net.tr/ns-sorgula.php linkinden sorgulama yapabilirsiniz. Name Server bilgisi ns1.webkontrol.doruk.net.tr &  ns2.webkontrol.doruk.net.tr olan alan adları üzerinde Name Server değişikliği yapılması gerekmekte; sorgu sonucunda farklı bir Name Server bilgisi görmeniz halinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

Name Server değişiklikleri; alan adının kayıtlı olduğu kuruluş üzerinden gerçekleştirilmektedir.  Name Server değişiklik gereksinimi olan alan adlarınız için alan adınızın kayıtlı olduğu kuruluş ile irtibata geçmeli ve yeni Name Server bilgilerinizi iletmeniz gerekmektedir. DorukNet'te kayıt edilen alan adları üzerindeki Name Server değişiklikleri bizim tarafımızdan gerçekleştirilecektir. DorukNet üzerinden DNS hizmeti kullanabilmeniz için ilgili alan adı kaydının DorukNet üzerinden yapılmış olması veya ilgili alan adı için bir hosting hizmetinizin olması gerekmektedir. Her iki hizmetinizin DorukNet üzerinde olmaması halinde aşağıdaki bağlantıdan alan adınız için DNS hosting hizmeti satın almanız ve sonrasında DNS bölgenizi yapılandırmanız gerektiğini bilgilerinize sunarız. 

https://doruk.net.tr/dns-hosting.php

Hizmeti satın aldıktan sonra kullanabileceğiniz Name Server bilgileri;

dorukdns1.doruk.net.tr

dorukdns2.doruk.net.tr

dorukdns3.doruk.net.tr

Herhangi bir destek ihtiyacınızda 0850 277 07 24 destek hattımızla 7/24 irtibata geçebilir veya doruk.net.tr/login adresinden panelinize giriş yaparak kayıt açabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız,

DorukNet Müşteri Hizmetleri

  • duyurular, ns
  • 18 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?