Bilgi Bankası

Webmail Üzerinden Nasıl Kural Oluşturulur?

Gelen maillerin belli bir klasör üzerine düşmesini istiyorsanız webmail üzerinden kural oluşturabilirsiniz. En sık kullanılan şekli spam olarak algılanan mailin spam klasörü yerine Gelen kutusuna düşmesi için kural oluşturulmasıdır.

 

Mail adresinize giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan profil resmine tıklayarak seçenekler menüsüne giriş yapınız.

 

Seçenekler sayfasından Kurallar (rules) sekmesine tıklayınız.

 

Ekle (Add) butonu ile yeni kural oluşturma sayfasını açınız.

 

 

Şartlar (conditions) sekmesinin altında sol tarafta bulunan Ekle (Add) butonu ile istediğiniz filtreyi oluşturunuz. Durum (conditions) seçeneğinde ise ilk kısımda filtreleme yapmak istediğiniz özellikleri ( Kimden, konu, vb...)  belirleyiniz.  İkinci kısımda belirtilen özelliğe içeriğin eşitliğini ve eşitsizliğini belirleyiniz. Üçüncü kısımda ise belirleyici içeriği giriniz. İçerik kısmına bir mail adresi için işlem yaparken Match Case ve Whole word işaretlenmelidir. 

 

Action ( Eylemler )Sekmesi altından seçmek istediğiniz aktivasyonu seçebilirsiniz.  Buraya Taşı ( Move to ) seçeneği bir klasörden başka bir klasöre otomatik taşınmasını sağlar.

 

 

İşlem sonrasında OK butonu ile kural kaydedilir ve tekrar OK butonu ile seçenekler sayfası kapatılır.

 

  • 153 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?