Bilgi Bankası

Plesk Panelde Otomatik WordPress Kurulumunu Nasıl Yapabilirim ?

Kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Ürün / Hizmetler kısmı üzerinden WordPress kurulumu yapmak istediğiniz barındırma paketinizi seçiniz.

 

Ürün detayları sayfasında yer alan One Click Login bölümünden Plesk panelinize giriniz. Plesk panelinde yer alan WordPress Toolkit butonuna tıklayınız.

 

WordPress Toolkit sayfasından Install WordPress'e tıklayarakyükleme ayarlarına geçebilirsiniz.

 

 

Yükleme ayarları sayfası otomatik olarak doldurularak tarafınıza gelir. Burada yer alan bilgiler ile yükleme yapabileceğiniz gibi kendi eklemek istediğiniz bilgileri girebilirsiniz. Burada yer alan bilgilere wp_admin sayfasına giriş yaparken veya yazılımınızda sonradan ihtiyaç duyabileceğiniz durumlar için bilgileri not almanız önemlidir.

 

General ; WordPress ’in yükleneceği konum, Site başlığı ve tema bilgilerini girmeniz gereken kısımdır.

WordPress Administrator ; Web sitenizi düzenlemeniz için gerekli admin paneline giriş yapabilmeniz için kullanıcı adı ve şifre bilgisini içerir.

 

 

Database ; Kısmı sizin verdiğiniz bilgilerle oluşturulacak otomatik database ‘i belirtir.

 

 

Automatic Update Settings ; WordPress güncellemelerinde güncellemenin direk etkilemesini istediğiniz kısım bulunmaktadır. Sadece güvenlik güncellemelerini veya tüm güncellemelerin yansımasını seçebilirsiniz. Install butonuna basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz.

 

 

Yükleme gerçekleşti. Tarayıcınız üzerinden adres çubuğuna alanadiniz/wp-admin ile admin panelinize kurulumu yaparken girmiş olduğunuz admin bilgileri ile ulaşarak web sitenizde düzenleme yapabilirsiniz.

 

 

 

  • 109 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?