ETRN / MX Backup Nedir ?

Kendine ait mail sunucuları olan firmalara sistem yedeği olarak hizmet vermektedir. Sunucunuzun çalışmama durumundagelen mailler ETRN / MX Backup sunucusunda 7 gün süreyle birikir. Sunucuzdaki problem giderildiğinde bekleyen mailler sunucunuza gönderilir.

ETRN / MX Backup sunucusunda Spam ve Anti virüs taraması yapılmamakta sadece Blacklist kontrolü gerçekleştirilmektedir. Maillerinizi görüntüleyebileceğiniz bir arayüze sahip değildir.

Nasıl çalışır?

ETRN / MX Backup hizmetiniz aktifleştirildikten sonra mail MX kaydınızda ikincil öncelikli olarak etrn.doruk.net.tr adresinin girilmiş olması gerekmektedir. Böylece kendi mail sunucunuz herhangi bir sebepten dolayı sorun yaşandığında mailleriniz ETRN / MX Backup sunucuna düşücektir. Burada 7 gün boyunca saklanabilir olup, destek.doruk.net.tr adresi üzerinden sorun işlemleri departmanına kayıt açmanız veya 0850 277 07 24 numarasından canlı destek hattından talep etmeniz durumunda tetikleme yapılarak mailler sunucunuza gönderilecektir.

Satın aldığınız ETRN / MX Backup ürününün aktifleştirilmesi için sistemlerimizde kayıtlı yetkili e-posta adresiyle https://destek.doruk.net.tr adresinden "Kayıt Aç" >Sorun İşlemleri Mail/Web Hosting Ve VPS başlığı altından bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

Önemli Not : ETRN / MX Backuphizmetimizi kullanımızda sunucunuz üzerinde etrn.doruk.net.tr sunucumuzu (212.58.5.151) Whitelist ‘e eklemeniz ETRN sunucumuz ile mail alışverişinizi kolaylaştırıcaktır.

  • 107 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?