Bilgi Bankası

Acronis Cyber Protect Cloud Hesap Etkinleştirme ve Hesap Güvenliği

Acronis Cyber Protect Cloud Hesabı Nasıl Etkinleştirilir?

 

Acronis Cyber Protect Cloud hesabı SP(Service Provider) tarafından tanımlanır ve yetkili kullanıcıya hesap etkileştirmek için aktivasyon maili gitmektedir. Gelen mailde Login için username ve hesap aktivasyon butonu bulunmaktadır. Activate account düğmesine tıklanarak hem şifre belirleme ekranı açılır, hem de hesap aktif hale getirilir. Belirlenen şifre hesabın giriş şifresi olacağı için unutulmamalıdır

 

 

Hesap Aktifleştirme butonu sonrasında şifre belirleme ekranı

 

 

Acronis Cyber Protect Cloud login güvenlik seçeneklerinden 2 faktörlü kimlik denetimi aktif hale getirilmiş ise şifre belirleme ekranından sonra 2FA ayarlarının yapıldığı ekran gelecektir.

2FA için Google veya Microsoft Authenticator veya diğer uygulamalar kullanılabilir. 2FA uygulaması üzerinden aşağıdaki ekrandaki QR kod taratılır ve 2FA uygulaması üzerinden alınan 6 haneli tek kullanımlık şifre girilir ve Next ile devam edilir.

 

 

Hesabınızı aktive edip 2FA ayarlarını yaptıktan sonra yönetim ekranına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Bu ekran üzerinden tüm işlemlerinizi yedekleme, ransonware, AV, URL Filtering gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Login Güvenliği için Trusted Ip Ekleme

 

https://backup.dorukcloud.com adresine erişimi güvenilir hale getirmek için kullanılan statik ip adresleri eklenebilir ve erişim sadece eklenen ip adresleri ile olacaktır.

Yönetim için kullanılan ip adresleri aşağıdaki gibi eklenir ve bu alana eklenen ip adresleri üzerinden erişim sağlanır. Eklenen ip adreslerinin statik (değişmeyen) ip olması gerekmektedir.

 

Geri bildirim

Bu makaleyle ilgili bir sorun bulursanız ve/veya hizmetlerimizden herhangi birini nasıl iyileştirebileceğimize dair bir fikriniz varsa, info@doruk.net adresine bir e-posta gönderin.

  • Acronis Cyber ​​Protect Cloud, Acronis Backup Service, Doruknet Cloud
  • 46 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?