Acronis Active Protection Nedir ve Nasıl Çalışır?

Active Protection, Acronis Cyber Protection Cloud ürününün ileri düzey ransomware'den korunma teknolojisine verdiği isimdir.

Sisteminizdeki tüm veri tipini korur buna döküman, medya dosyası, programlar dahildir, buna backup dosyalarınız dahil.

Pattern Detection

Acronis Cyber Protection Cloud devamlı sistem üzerindeki dosyaların değişimlerini izler ve bunların davranışsal olarak tipik veya beklenen olup olmadığına karar vermeye çalışır ve dosya üzerindeki anormal işlemleri yakalamaya çalışır. Bu teknik ransomware ve varyantlarının ataklarını durdurmada oldukca etkilidir.

Allow List Deny List

Active Protection herhangi bir false positive duruma sebebiyet vermemek, programların beklenen şekilde çalışabilmesi için gerekli whitelist kendisi yönetir.

Windows sunucularda MBR korur.

Cryptocurrency mining malware'lerin kaynaklarınızı tüketmesini önler.

Acronis belli bir dosya şifrelendi ise bunun hızlıca anlayabilir, işlemi durdurabilir ve dosyayı geri restore edebilir, imzalanmamış bir uygulama çalıştırılıyor ise sistemde sahip olduğu file snapshot (mini-backup) mekanizması ile her bir yazma öncesi dosyanın snapshot'ını alabilir ve durumu gözlemleyip buna göre kara alabilir.

Daha fazlası için bakınız https://www.acronis.com/en-eu/technology/active-protection/ ve https://kb.acronis.com/content/62113

 

Geri bildirim

Bu makaleyle ilgili bir sorun bulursanız ve/veya hizmetlerimizden herhangi birini nasıl iyileştirebileceğimize dair bir fikriniz varsa, info@doruk.net adresine bir e-posta gönderin.

 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu? 18 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar: (37 Oy)