Bilgi Bankası

Acronis Cyber Protect Cloud Koruma Planı Oluşturma

Acronis Cyber Protect Cloud Koruma Planı Oluşturma

 

Bu yazımızda Acronis Cyber Protect Cloud Koruma/Yedekleme Planı nasıl oluşturulur onu anlatacağız. Daha önce oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile https://backup.dorukcloud.com/login adresin üzerinden Acronis Cyber Protect  Cloud sayfasına login olunur. Başarılı şekilde login olduktan sonra agent yüklenen makinelere uygulamak için bir Koruma Planı oluşturulmalıdır.

Koruma Planları ile cihazlarınıza Antivirüs, URL filtreleme, Yama yönetimi, Cihaz Yönetimi ve Yedekleme gibi farklı seçenekleri olan planlar oluşturabilirsiniz. Acronis Cyber Protect Cloud Agent yüklenen cihazlar için tek plan oluşturabilir ve cihazlarınızı tek plan ile yönetebilirsiniz veya cihazlarınızı daha esnek yönetmek için b Yedekleme, Url filtreleme gibi farklı planlar oluşturarark birden fazla planda uygulayabilirsiniz.

Plan Nasıl Oluşturulur?

 

Acronis Cyber Protect Cloud yönetim ekranından Planlar ve sağ üst köşede bulunan Plan oluştur seçeneği ile Plan oluşturma işlemine başlanır.

 

 

 

Plan oluşturma ekranı açıldığında bu ekran üzerinden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Plan için isim verebilir, Yedekleme, Antivirüs ve Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma, Url Fitreleme gibi aşağıda gördüğünüz özellikleri ihtiyacına göre açabilir veya kapatabilirsiniz.

 

Koruma seçeneklerini özelleştirmek için ilgili koruma seçeneğinin genişleterek istediğiniz ayaları yapabilirsiniz.

 

 

Ayarların tamamlanmasından sonra Oluştur butonu ile plan oluşturma işlemi tamamlanır.

 

 

Oluşturulan Planları aşağıdaki ekrandan görebilirsiniz.

 

 

Oluşturulan planı cihazlar uygulamak için yeni planın içine girilir ve Cihaz Ekle seçeneği ile agent yüklenen cihazlar arasından seçim yapılır.

 

 

Cihaz seçiminden sonra ekle diyerek seçilen cihaza plan uygulanmış olur.

 

 

 

Geri bildirim

Bu makaleyle ilgili bir sorun bulursanız ve/veya hizmetlerimizden herhangi birini nasıl iyileştirebileceğimize dair bir fikriniz varsa, info@doruk.net adresine bir e-posta gönderin.

 

 

 

  • dorukcloud, Doruknet Acronis, Doruknet Backup, Doruknet Cloud
  • 61 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?