Bilgi Bankası

Acronis Cyber Protect Cloud Yedekleme Planı Oluşturma

Acronis Cyber Protect  Cloud Yedekleme Planı Oluşturma

Bu yazımızda Acronis Cyber Protect Cloud üzerinde yedekleme planın nasıl oluşturulduğunu ve yedekleme için yapılan diğer ayarları anlatacağız. Daha önce oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile Acronis Cyber Protect Cloud yönetim portalına login oluyoruz.

Acronis Cyber Protect Cloud yönetim ekranından Planlar ve sağ üst köşede bulunan Plan oluştur seçeneği ile Plan oluşturma işlemine başlanır.

 

Plan oluşturma ekranı açıldığında bu ekran üzerinden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Plan için isim verebilir, Yedekleme, Antivirüs ve Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma, Url Fitreleme gibi aşağıda gördüğünüz özellikleri ihtiyacına göre açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu planda yedeklemeyi detaylı inceleyeceğimiz için sadece yedeklemeyi aktif olarak bırakıyoruz.

Yedekleme seçeneğinin aktif hale getirdikten sonra yapılacak ilk ayar yedeklenecek ögeyi belirlemektir. Acronis yedekleme opsiyonu olarak geniş bir seçenek sunmaktadır. Yedeklenecek öge seçeneklerinden seçim yapılır. Biz bu senaryoda makinenin tamamının yedeklemesini yapacağımız için makinenin tamamını seçerek devam ediyoruz.  

 

CDP (Continuous Data Protection) seçeneğini aktif ederek gerçek zamanlı yedekleme yapabilirsiniz. Yedekleme için seçilen verilerden sürekli korunacak dosyaları seçin. Acronis Cyber Protect Cloud Agentı, bu dosyalardaki her değişikliği yedekleyecektir. Bu dosyaları en son değişiklik yapılan zamana geri alabilirsiniz.

** CDP Gelişmiş Backup Lisansı ile aktif hale gelmektedir.

Yedeklemenin hangi sıklıkta ve hangi zamanlarda çalışacağını, tam yedek veya artırımlı yedek gibi ayarlarını Zamanlama seçeneğine tıklayarak görebilir ve ayarlarını yapabilirsiniz.

Zamanlama seçeneğinin detaylarında aşağıdaki ayarları yapabilir ve başlatma koşularını kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Eğer şirketiniz veri şifreleme ile ilgili yasal mevzuatlara tabi ise yedeklerinizi şifrelemeniz gerekir. Şifreleme seçeneğini aktif hale getirip yedeklerin şifrelenmesini sağlayabilirsiniz. Şifreleme yapılan yedekler sadece şifre ile açılabilmektedir bu nedenle şifre unutulursa yedekler kullanılmaz hale gelir.

 

Uygulamaların yedeklerini Application Aware kullanarak alabilirsiniz. Uygulama yedekleme menüsünden uygulama seçimi yapabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Yedekleme ile ilgili gelişmiş ayarları Yedekleme seçeneklerinden yapabilirsiniz.

 

Yedeklemeler hakkında detaylı bilgi buraya tıklayın.

 

Geri bildirim

Bu makaleyle ilgili bir sorun bulursanız ve/veya hizmetlerimizden herhangi birini nasıl iyileştirebileceğimize dair bir fikriniz varsa, info@doruk.net adresine bir e-posta gönderin.

 

  • Acronis Cyber ​​Protect Cloud, Acronis Backup Service, Doruknet Cloud, Doruknet Backup, Doruknet Acronis
  • 61 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?