ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Sunucularında WordPress altyapısı kullanan müşterilerimizin, eklentiler ve güvenlik konusunda bilgi sahibi olmaları için bilgi bankamızda bulunan Wordpress Güvenliği başlıklı makalemizi incelemelerini önemle hatırlatırız.

Load Balancer Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

EN İYİ DESTEK

Her türlü destek talebiniz için, 30 yıla varan tecrübesiyle DorukNet'in uzman teknik ekibi ve mühendis kadrosu hazır.

UYGUN MALİYETLER

Kurumsal şirketler için sunulan bu servisi, tüm sunucu müşterilerimiz tarafından kullanılabilmesi için en uygun fiyatlarla erişilmesini sağlıyoruz.

Sık sorulan sorular


Aynı özelliklere sahip olan ve birden fazla konumlanan web sunucusunun, merkezi olarak konumlandırılmış bir donanım üzerinden gelen internet trafiğinin paylaştırılarak tek bir sunucu gibi son kullanıcıya dağıtılması işlemini ifade eder.

Load balancer servisi, aynı zamanda sunucuların birinde oluşabilecek sorunlara karşı son kullanıcıya etkisi olmayacak şekilde hizmetlerin devam etmesini sağlayabilmesidir.

Load balancer, istemcilerden gelen trafiği birden çok sunucuya dağıtmaktadır.

Load balancer donanımı, istemci ve sunucu arasında konumlandığı için ek olarak güvenlik ve performans sağlar ve web siteniz için en iyi kullanıcı deneyimi sunar. Örneğin, son kullanıcı www.abc.com URL'sine bağlanmak istediğinde, load balancer bu bağlantıyı güvenli hale getirir, web sunucuları içerisinde daha az meşgul olana yönlendirir, en iyi yanıt süresine ve en az bağlantı sayısına göre dengeleme yapar. Böylece aynı anda giriş yapan son kullanıcılar için, her zaman aynı deneyimi sunar.

HTTP ve HTTPS tabanlı web servislerini kullanan tüm kurumlar için gerekli ve uygundur. Daha hızlı ve sorunsuz biçimde erişilen web sitelerine sahip şirketler için stabil bir servis, kullanıcılar için her zaman aynı deneyimi yaşatmak önemlidir. Bu tip şirketler için load balancer hizmeti, olmazsa olmaz bir BT çözümüdür.

Mesajınızı yazın, sizi arayalım

Hizmetlerimizle ve kampanyalarımızla ilgili soru, öneri ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz.
Kullanmakta olduğunuz hizmetlerimizle ilgili sorularınız için,destek.doruk.net.tr adresi üzerinden kayıt açabilir ya da 7 gün 24 saat 0850 277 0724 no'lu Teknik Destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Buradan ileteceğiniz bildirimler yanıtlanmayacaktır.

+90