Sunucu Barındırma - Colocation Nedir?

Colocation olarak da adlandırılan Sunucu Barındırma hizmeti, şirketlerin kendi fiziksel sunucularının daha profesyonel ve kurumsal hizmet veren yedekli internet, iklimlendirme ve enerji altyapılı veri merkezlerinde barındırılması hizmetidir.

DorukNet'in İstanbul Beşiktaş'ta bulunan veri merkezinde sunucularınızı güvenle barındırabilir, 7/24 hizmet veren teknik ekipten destek alabilir, yine 7/24 erişim imkanına sahip olduğunuz müşteri kabul odalarında teknik çalışmalarınızı dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Sunucu Barındırma Nedir?

Şirketiniz için en uygun Sunucu Barındırma - Colocation çözümüne DorukNet Uzmanları ile birlikte karar verin

DorukNet Farkı ile Sunucularınızı Barındırın!

DorukNet tecrübesi ve en güncel teknolojiler ile donatılmış veri merkezimizde sunucularınızı güvenle barındırın.

Sunucu Barındırma - Tier III Dizayn Sertifikasyonu

TIER III DİZAYN SERTİFİKASYONU

TIER III Dizayn Sertifikasyonuna sahip veri merkezimizde en güvenilir ve profesyonel sunucu barındırma hizmetini sunuyoruz.

İstanbul'un Kalbinde Veri Merkezi

İSTANBUL'UN KALBİNDE VERİ MERKEZİ

Sunucularınızı İstanbul Beşiktaş'ta bulunan veri merkezimizde barındırın, verilerinizi Türkiye'de saklayın.

Üstün Soğutma Sistemleri

ÜSTÜN SOĞUTMA SİSTEMLERİ

DorukNet Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir.

Sunucu Barındırma - Colocation Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Sunucu Barındırma - Kesintisiz İnternet Erişimi

KESİNTİSİZ İNTERNET ERİŞİMİ

DorukNet, tamamı güzergah yedekli fiber optik altyapılar üzerinden 3 farklı internet bağlantısı ile müşterilerine internet erişim hizmetini sunmaktadır. İnternet trafiğinin hızını, güvenlik ve kalitesini arttıran TNAP platformuna ek olarak, doğrudan yurtdışı erişimi yedekli ve kesintisiz olarak sağlamaktadır. Ayrıca, omurga altyapısında Juniper ürünleri ve veri merkezi altyapısında Brocade ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı bulunmaktadır.

Sunucu Barındırma - N+N Yedekli Enerji Altyapısı

N + N YEDEKLİ ENERJİ ALTYAPISI

DorukNet Veri Merkezi güçlü bir elektrik altyapısına sahiptir. Veri Merkezi enerji beslemesi için, 1,2 megawatt gücünde trafo, 2 x 330 KVA gücünde N+N yedeklemeli iki adet jeneratör, N+1 yedeklemeli toplamda 600 KVA gücünde yük paylaşımı ve yük dengelemesi (load balance, load share) esasına göre çalışan UPS sistemleri ile donatılmış güçlü bir elektrik alt yapısı mevcuttur.

Sunucu Barındırma Üstün Soğutma Sistemleri

SOĞUTMA SİSTEMLERİ

DorukNet Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için 3 x 100 Kwatt, 1 x 60 Kwatt, ve 1 x 30 Kwatt olmak üzere toplam 390 Kwatt gücünde hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir. Kabinetlerimiz soğuk ve sıcak hava koridoru prensibi göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Bu sayede soğuk havadan maksimum verim elde edilmektedir.

Sunucu Barındırma - 7/24 İzleme

7/24 İZLEME

Network omurgamız ve veri merkezimizdeki sunucularımız 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.

Operasyonel Destek

OPERASYONEL DESTEK

DorukNet Çağrı Merkezi 365 gün boyunca 7/24 hizmet vermektedir. Veri merkezinde oluşabilecek problemlere müdahale edilebilmesi ve müşteri talepleri doğrultusunda DorukNet Çağrı Merkezi’nden gönderilecek destek taleplerinin çözülebilmesi için Operasyon Merkez ekibi, nöbetçi ekiplerle 7/24 hizmet vermektedir.

Müşteri Kabul Odası

MÜŞTERİ KABUL ODASI

Veri merkezimizde barındırdığınız sunucular için yapacağınız fiziksel çalışmalarda siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun alanlara sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak veri merkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Veri Merkezi Operasyon Yönetimi

VERİ MERKEZİ OPERASYON YÖNETİMİ

Veri Merkezimizde devreye alınacak sunucuların kurulumu ve devreye alınması için gerekli tüm çalışmalar sistem mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Donanımsal ve yazılımsal olarak sistem ihtiyaçları sürekli belirlenmekte, bu yöndeki iyileştirme ve geliştirmeler ekiplerimizin tarafından yapılmaktadır.

Yangın Söndürme Sistemleri

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

DorukNet Veri Merkezi, FM200 standartlarında otomatik yangın söndürme sistemini barındırmaktadır. Veri Merkezi girişi, yangına dayanıklı ve kartlı geçiş sistemi ile korunmaktadır.

Sunucu Barındırma Hakkında Sık Sorulan Sorular


Fiziksel bir ortama ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyan,
Enerji maliyetlerini ciddi oranda azaltmayı planlayan,
İnternet erişiminde sürekli kesinti yaşayan,
İhtiyaçlarını kolayca ölçeklemek isteyen,
Deneyimli ve uzman bir ekip talep eden,
Sunucularını güvenli bir ortamda barındıramadığını düşünen,

Tüm firmalar DorukNet'in güçlü altyapısıyla, İstanbul'un kalbinde yer alan veri merkezimizde sunucularını barındırabilir.

DorukNet'in güçlü internet omurgasıyla yüksek hızda, güvenli internet erişimi imkanına sahip olursunuz.

Yedekli internet altyapımız sayesinde, BT hizmetleriniz kesintisiz devam eder.

İstanbul'un kalbinde yer alan veri merkezimiz, yüksek güvenlik standartlarıyla korunur, böylece verileriniz garanti altındadır.

Sunucular 7/24 izlenmekte ve acil müdahale gerektiğinde anında işlem yapılmaktadır.

İlk yatırım maliyetinizi sıfıra indirir, olası riskleri de bertaraf edersiniz. Fiziksel alan ihtiyacına gerek kalmaz, işinizi çok daha ufak lokasyonlara taşıyabilirsiniz.

İşinizin büyümesiyle birlikte, sunucularınız için daha büyük alan ihtiyacınıza anında çözüm bulabilirsiniz.

Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı Paylaşımlı Güvenlik Duvarı (Firewall), DDoS Atak Önleme ile donanımlarınız koruma altındadır.

Sunucu barındırma hizmeti, kendi sunucularını kendileri yöneten ancak sunucularını barındırmak için veri merkezine ihtiyaç duyan şirketler, internet servis sağlayıcıları ve web barındırma şirketleri için uygundur.

Paylaşımlı sunucu barındırma, birden çok web sitesinin veya uygulamanın aynı sunucuda barındırılmasıdır. Bu yöntemde kaynaklar müşteriler arasında paylaşıtırılır. Daha az trafik çeken web siteleri veya uygulamalar için uygundur.

Bulut sunucu barındırma, sanal sunucuların kullanıldığı bir hizmettir. Bu yöntemde sunucular, sanal makineler (VM'ler) olarak oluşturulur.
Bulut sunucu barındırma; verimlilik, esneklik, düşük maliyet, daha az kaynak kullanımı gibi pek çok avantaj sağlar.

TIER III Dizayn Sertifikasyonuna sahip, yüksek güvenlik önlemleri ile donatılmış veri merkezimizde; fiziksel güvenlik önlemleri, ağ güvenliği, DDos koruması ve veri yedekleme gibi önlemler alınır. Ayrıca sık güncellemeler ve sunucularımızın 7/24 izlenmesi sayesinde verimlilik artırılır.


Tabi ki, sunucu barındırmaü şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik sunulan bir hizmettir. 

Şirketinizin sunucu barındırma ihtiyaçlarını belirlemek ve fiyat teklifi almak için lütfen web sayfamızdaki formu doldurun. DorukNet uzmanımız size en kısa süre içinde ulaşacaktır.
yardım masası

Detaylı bilgi almak ister misiniz?

Şirketinizin ihtiyacına uygun bulut çözümleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bilgilerinizi bırakın, en kısa süre içerisinde sizi arayaylım.