ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Sunucularında WordPress altyapısı kullanan müşterilerimizin, eklentiler ve güvenlik konusunda bilgi sahibi olmaları için bilgi bankamızda bulunan Wordpress Güvenliği başlıklı makalemizi incelemelerini önemle hatırlatırız.

Server - Sunucu Kiralama Nedir?

Server - Sunucu Kiralama, şirketlerin fiziksel bir sunucuya sahip olmadan hosting sağlayıcı firma tarafından sağlanan sunucularda web sitesi, uygulama, e-posta gibi verilerinin barındırıldığı BT hizmetidir. Kurulum, bakım, soğutma, internet, enerji masrafları tamamen hosting sağlayıcı firmaya aittir. 

DorukNet'in İstanbul Beşiktaş'ta bulunan veri merkezinde güvenle sunucu kiralayabilir, 7/24 hizmet veren teknik ekipten destek alabilirsiniz. 

Şirketiniz için en uygun Sunucu - Server Kiralama çözümüne DorukNet Uzmanları ile birlikte karar verin

DorukNet Farkı ile Sunucu - Server Kiralayın!

DorukNet tecrübesi ve en güncel teknolojiler ile donatılmış veri merkezimizden sunucu kiralayabilirsiniz.

TIER III DİZAYN SERTİFİKASYONU

TIER III Dizayn Sertifikasyonuna sahip veri merkezimizde en güvenilir ve profesyonel sunucu kiralama hizmetini sunuyoruz.

icon

İSTANBUL'UN KALBİNDE VERİ MERKEZİ

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan veri merkezimizde sunucu kiralayın, verilerinizi Türkiye'de saklayın.

ÜSTÜN SOĞUTMA SİSTEMLERİ

DorukNet Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir.

Sunucu Kiralama Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

KESİNTİSİZ İNTERNET ERİŞİMİ

DorukNet, tamamı güzergah yedekli fiber optik altyapılar üzerinden 3 farklı internet bağlantısı ile müşterilerine internet erişim hizmetini sunmaktadır. İnternet trafiğinin hızını, güvenlik ve kalitesini arttıran TNAP platformuna ek olarak, doğrudan yurtdışı erişimi yedekli ve kesintisiz olarak sağlamaktadır. Ayrıca, omurga altyapısında Juniper ürünleri ve veri merkezi altyapısında Brocade ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı bulunmaktadır.

N + N YEDEKLİ ENERJİ ALTYAPISI

DorukNet Veri Merkezi güçlü bir elektrik altyapısına sahiptir. Veri Merkezi enerji beslemesi için, 1,2 megawatt gücünde trafo, 2 x 330 KVA gücünde N+N yedeklemeli iki adet jeneratör, N+1 yedeklemeli toplamda 600 KVA gücünde yük paylaşımı ve yük dengelemesi (load balance, load share) esasına göre çalışan UPS sistemleri ile donatılmış güçlü bir elektrik alt yapısı mevcuttur.

SOĞUTMA SİSTEMLERİ

DorukNet Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için 3 x 100 Kwatt, 1 x 60 Kwatt, ve 1 x 30 Kwatt olmak üzere toplam 390 Kwatt gücünde hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir. Kabinetlerimiz soğuk ve sıcak hava koridoru prensibi göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Bu sayede soğuk havadan maksimum verim elde edilmektedir.

7/24 İZLEME

Network omurgamız ve veri merkezimizdeki sunucularımız 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.

OPERASYONEL DESTEK

DorukNet Çağrı Merkezi 365 gün boyunca 7/24 hizmet vermektedir. Veri merkezinde oluşabilecek problemlere müdahale edilebilmesi ve müşteri talepleri doğrultusunda DorukNet Çağrı Merkezi’nden gönderilecek destek taleplerinin çözülebilmesi için Operasyon Merkez ekibi, nöbetçi ekiplerle 7/24 hizmet vermektedir.

MÜŞTERİ KABUL ODASI

Veri merkezimizde barındırdığınız sunucular için yapacağınız fiziksel çalışmalarda siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun alanlara sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak veri merkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

VERİ MERKEZİ OPERASYON YÖNETİMİ

Veri Merkezimizde devreye alınacak sunucuların kurulumu ve devreye alınması için gerekli tüm çalışmalar sistem mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Donanımsal ve yazılımsal olarak sistem ihtiyaçları sürekli belirlenmekte, bu yöndeki iyileştirme ve geliştirmeler ekiplerimizin tarafından yapılmaktadır.

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

DorukNet Veri Merkezi, FM200 standartlarında otomatik yangın söndürme sistemini barındırmaktadır. Veri Merkezi girişi, yangına dayanıklı ve kartlı geçiş sistemi ile korunmaktadır.

Kiralık Sunucu Türleri Nelerdir?

DorukNet veri merkezinde işletmeniz ihtiyacına uygun olan sunucuları kirayabilirsiniz.

DEDICATED SUNUCU

Tüm kaynakları kendine özel tanımlanmış olan donanımsal sunucu kiralama hizmetidir. Paylaşımlı sunucu olmadığı için maksimim verim elde edilir.

BULUT SUNUCU

Sanallaştırma araçları kullanılarak tek bir fiziksel sunucu üzerine birden fazla sunucu barındırılabilen sunucu türüdür.

SANAL SUNUCU

Bir sunucu üzerinde birbirinden bağımsız olarak birden fazla işletim sisteminin barındırılabildiği sunucu türüdür.

VPS SUNUCU

Açılımı Virtual Private Server'dır. Fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yöntemleri ile bölümleri ayrılmasıdır. Sanallaştırma teknolojisi kullanıldığı için 'sanal sunucu' da denir.

SSD SUNUCU

Özel SSD'ler sayesinden yüksek performanslı çalışan ve %100 yedeklenebilen sunucu türüdür.

VDS SUNUCU

Açılımı Virtual Dedicated Server'dır. sanallaştırma uygulamaları yardımıyla bölünmesi ve izole edilmiş bir şekilde birden fazla virtual sunucu haline çevrilmiş sunuculardır.

Sık sorulan sorular


Fiziksel bir ortama ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyan,
Enerji maliyetlerini ciddi oranda azaltmayı planlayan,
İnternet erişiminde sürekli kesinti yaşayan,
İhtiyaçlarını kolayca ölçeklemek isteyen,
Deneyimli ve uzman bir ekip talep eden,
Sunucularını güvenli bir ortamda barındıramadığını düşünen,

Tüm firmalar DorukNet'in güçlü altyapısıyla, İstanbul'un kalbinde yer alan veri merkezimizde sunucu kiralama hizmeti alabilir.

DorukNet'in güçlü internet omurgasıyla yüksek hızda, güvenli internet erişimi imkanına sahip olursunuz.

Yedekli internet altyapımız sayesinde, BT hizmetleriniz kesintisiz devam eder.

İstanbul'un kalbinde yer alan veri merkezimiz, yüksek güvenlik standartlarıyla korunur, böylece verileriniz garanti altındadır.

Sunucular 7/24 izlenmekte ve acil müdahale gerektiğinde anında işlem yapılmaktadır.

İlk yatırım maliyetinizi sıfıra indirir, olası riskleri de bertaraf edersiniz. Fiziksel alan ihtiyacına gerek kalmaz, işinizi çok daha ufak lokasyonlara taşıyabilirsiniz.

İşinizin büyümesiyle birlikte, sunucularınız için daha büyük alan ihtiyacınıza anında çözüm bulabilirsiniz.

Dışarıdan gelebilecek ataklara karşı Paylaşımlı Güvenlik Duvarı (Firewall), DDoS Atak Önleme ile donanımlarınız koruma altındadır.

Mesajınızı yazın, sizi arayalım

Hizmetlerimizle ve kampanyalarımızla ilgili soru, öneri ve görüşleriniz için bize ulaşabilirsiniz.
Kullanmakta olduğunuz hizmetlerimizle ilgili sorularınız için,destek.doruk.net.tr adresi üzerinden kayıt açabilir ya da 7 gün 24 saat 0850 277 0724 no'lu Teknik Destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Buradan ileteceğiniz bildirimler yanıtlanmayacaktır.

+90