Bilgi Bankası

DorukNet Monitoring Hizmetinde Rapor İşlemleri

o Rapor Nedir?


DorukNet Monitoring hizmetinde tanımlanan tüm group, device ve sensor’ler üzerindeki tüm veri kaynaklarının analizi için rapor oluşturabilirsiniz. Bu rapor sayesinde belli bir zaman periyotu ve dosya formatı seçerek dışa aktarabilmenize olanak önemli özelliklerden biridir. Bu işlem geçmişe yönelikte raporlama oluşturma imkânı tanır.

o Rapor Oluşturma


ADIM 1: Üst menü üzerinde bulunan “Reports” sekmesine tıklanır.
ADIM 2: Yeni bir sayfa olarak açılan reports alanında ise sağ tarafında bulunan "+" işareti altında konumlanan, seçeneklerden “Add Report” seçeneği seçilerek devam edilir.

ADIM 3: Rapor oluşturma sayfasında özelleştirebileceğimiz oldukça fazla seçenek bulunmaktadır bunlar, “Report Name”, “Report Template”, “Group Type”, “Time Zone”, “Report Schedule” ve “Report Period” gibi zenginleştirilmiş özelleştirme bulunmaktadır. Gerekli yönlendirmeleri takip ederek, sağ tarafta orta alanda konumlanan "Create" butonuna tıklayarak yeni bir rapor oluşturma işlemi tamamlanır. Daha sonrasında “Select Sensors Manually” ekranına otomatik olarak yönlendirilir ve burada raporlamak istediğiniz; group, device veya sensorleri “Objects” alanına sürükleyerek seçebilirsiniz. Daha sonrasında bir rapor çıktısı alabilmek içinse, aynı ekran tarafında konumlanan “Run Now” sekmesi altında belirli tarih aralığı ve rapor tipini (HTML, PDF) belirlenerek "Run Report" butonuna tıklanarak işlemler tamamlanır.

 

  • DorukNet Monitoring, DorukNet Monitoring Rapor İşlemleri
  • 216 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?