Bilgi Bankası

Mail Pro Hizmetimde "Haber Kaynakları" Özelliği Nedir?

Real Simple Syndication kısaca RSS olarak isimlendirilir. RSS kullanmak, haber sitelerinden, bloglardan, sosyal medya kuruluşlarından, Google uyarılarından, yeni forum konularından ve çok daha fazlasından gelen bilgiler hakkında doğrudan SmarterMail içinden güncel kalmayı kolaylaştırır. RSS akışlarını takip edebilmek için kaynağı eklemeniz gerekir. Ekleme işlemi için aşağıdaki görseli takip edebilirsiniz.

Görselki 2 numaralı ikona tıklayarak; "Kaynak Ekle" menüsünden aşağıdaki ekrana ulaşmış olursunuz. İsim bölümüne takip edeceğiniz RSS akış adını dilediğiniz şekilde girebilirsiniz. Önemli olan bölüm; URL hanesinin doğru ve çalışan bir link olmasıdır. Bu adresleri internet arama motorlarını kullanarak kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

İşlemleri tamamladıktan sonra "Kaydet" butonuna tıklayarak haber kaynaklarından gelen verileri e-posta arayüzünüzde görünmeye başlayacaktır.

Tarayıcınızda bir RSS bağlantısını tıklarsanız, muhtemelen bir XML sayfası olan ham besleme sayfasını görürsünüz. Bu nedenle, XML etiketleriyle çevrelenmiş, garip bir şekilde gruplanmış metin blokları gibi görünecektir. Tarayıcınızda bu şekilde açılan bir XML sayfa bağlantı adresini URL kısmına girmeniz ve kaydetmeniz yeterlidir.

  • 214 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?