Bilgi Bankası

Mail Pro Hizmetimde "İki Adımlı Kimlik Doğrulaması" Kullanabilir miyim?

E-posta kullanıcısı "Ayarlar" sekmesinden iOS ve Android için kullanılabilen Google veya Microsoft Authenticator uygulamaları gibi bir uygulama aracılığıyla iki adımlı doğrulamayı etkinleştirebilir.

 

Bu özelliği kullanabilmek için "Kimlik Doğrulama Uygulaması"nı seçtikten sonra e-posta hesabı üzerinde kurtarma e-posta adresi tanımlamanız gerekmektedir. Kimlik Doğrulama Uygulaması yerine "Kurtarma E-Posta"sıyla giriş yöntemi tercih edilmesi halinde web mailde her oturum açma isteiğinde, belirtmiş olduğunuz Kurtarma E-posta Adresine bir doğrulama kodu gönderilir. Belirtmiş olduğunuz kurtarma e-posta adresine giriş yaparak otomatik olarak gönderilen giriş kodunu alarak SmarterMail hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

*Kurtarma e-posta adresine gönderilen şifre System Administrator"noreply@ALANADINIZ tarafından gönderilir. SPAM klasörü dahil posta kutunuzda arama yapabilir; e-postanın tarafınıza ulaşmaması halinde kurtarma e-posta hesabının servis sağlayıcısı ile irtibata geçmelisiniz. İki adımlı kimlik doğrulamasında tavise edilen yöntem; Authenticator uygulamalarıdır.

Bilgileri girdikten sonra bir sonraki ekranda karşınıza gelen QR kodu mobil cihazınıza yükleyeceğiniz "Authenticator" uygulaması üzerinden taratmalısınız veya QR kod yerine verilen şifreyi mobil cihazınıza girmelisiniz.

Authenticator uygulamasından alacağınız şifreyi ilgili ekrana girerek İki Adımlı Kimlik Doğrulama bu hesap için kullanılabilir olacaktır. Bundan sonraki girişlerde mevcut e-posta parolanız ile birlikte authenticator uygulamasından alacağınız kodla ile birlikte e-posta hesabına giriş sağlayabilirsiniz.

 

Özellik devreye girdikten sonra webmail arayüzünde bu özellik aşağıdaki gibi görünecek ve bundan sonra Web/DAv veya mail hesabını bir istemciye kurmak için mevcut e-posta şifresi yerine bu alanda görünen şifreyi kullanmanız gerekecektir. Özelliği kaldırmak için "Devre Dışı" butonuna tıklayarak onaylamalısınız.

 

  • 87 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?