Bilgi Bankası

Mail Pro Hizmetimde "Takvim & Görev Paylaşımı" Nasıl Yapabilirim?

Mail Pro hizmetinizde kullanıcılar Takvimlerini diğer kullanıcılar ile paylaşabilmektedir. Öncelikle Mail kullanıcısı webmail.alanadı ile Web arayüzüne ulaşmalıdır. Takvim ikonuna tıkladıktan sonra Paylaşım yazısına tıklayarak takvimi kim ya da kimlerle paylaşacağınızı seçip isimlendirebilirsiniz.

 

 

Takviminizi paylaştığınızda görünecek ismi Ayrıntılar'dan düzenledikten sonra Paylaşım tabına geçebilirsiniz. 

Allow others to subscribe to this calendar seçeneğini aktif etmeniz halinde oluşan linki kopyalayarak harici paylaşabilirsiniz. Linke tıklandığında Outlook üzerinde açılması için izin istemekte olup izin verilmesi ile outlooka entegre etmektedir. 

 

 

Paylaşım alanında Kullanıcılar altında bir ve ya daha fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz.


Hiçbiri

Kullanılabilirlik: Takvimde işlenmiş plana ait saat aralığı paylaşılan kişide BUSY_TIME olarak görülür.

Salt-okunur: Takvimde işlenmiş plan tüm detayları ile görüntülenir. Paylaşılan kişiye işlem yapma izni vermez.

Tam: Takvimde işlenmiş plan tüm detayları ile görüntülenir. Paylaşılan kişi planda herhangi bir değişiklik yapabilir. Örneğin; "Toplantı" etkinliğinin saatini değiştirip yeni katılımcıya toplantı daveti gönderebilir.

Yukarıdaki yetkilerinden birini verebilirsiniz. Her kullanıcı için ayrı yetki tanımlamanız mümkündür.

Kullanıcı gruplarında ise domain altında yer alan tüm kullanıcılarınızı Hepsi ile seçebilir ya da farklı gruplarınız var ise onları seçebilirsiniz. Yine burada da yukarıda belirttiğimiz izinlerden birini tanımlayabilirsiniz. X senbolü ile kullanıcı yada grubu kaldırıp SAVE ile takvim paylaşımını durdurabilirsiniz. 

Aşağıda Kullanılabilirlik yetkisi ile paylaşılmış bir takvimin diğer kullanıcıdaki yansıması görülmektedir. Bulanıklaştırılmış alanda takvimini paylaşan kişinin adını görüyor olacaksınız.

 

 

Aynı ekran da bulunan Görevler seçeneğinden ise daha önce oluşturduğunu görevleri farklı kullanıcı ve gruplarla paylaşabilmektesiniz. Ayrıntılar ve Paylaşım alanında yapılan seçimler takvim paylaşımında olduğu gibidir. 

 

  • 62 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?