Neden SSL sertifikası sahibi olunmalı?

Neden SSL sertifikası sahibi olunmalı? Friday, August 13, 2021

Web sitenizi daha güvenli bir hale getirmek ister misiniz? 

Web sitelerinde gördüğünüz “http://” ile “https://”  arasındaki farkı biliyor musunuz? Sonda bulunan “ S “ harfi “ Secure “ kelimesinin kısaltması olarak bilinir ve güvenliği temsil eder.

Web adreslerinin https:// ile başlayabilmesi için SSL sertifikasına sahip olması gereklidir.  Bu, web sitenizin şifreleme yoluyla korunduğu anlamına gelir. Sunucu ve istemciler arasında iletilen veriler, ele geçirilmeye, çalınmaya veya değiştirilmeye karşı korumaktadır. Ayrıca HTTPS kullanan siteler, aynı zamanda Google tarafından güvenilir olarak işaretlenerek arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmektedir.

SSL

 

SSL sertifikası, güvenilir bir sağlayıcı tarafından web sitenizin kök dizinine eklenen ve sunucunuzla web siteniz arasındaki şifreli iletişimi sağlamak için kullanılan şifreleme anahtarıdır. SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık göstermektedirler. Fakat temel olarak tüm SSL sertifikalarının sağladığı kazanım aynıdır.

Secure Sockets Layer (Güvenlik Soket Katmanı) sertifikasını web sunucunuza yükleterek, markanızın veya vermiş olduğunuz hizmetlerin tanıtımına yönelik kurumsal internet sitenizde ziyaretçilerinizin güveni bir şekilde oturum açmalarını sağlayabilirsiniz. Sunucunuza sertifikanızın güvenli bir şekilde yüklendiğini, web adresinizin önündeki güvenlik kontrolünün HTTP’den HTTPS’e dönüşmesinden anlayabilirsiniz.

<< Geri